1. Ne féljünk a konfliktusoktól
Ne felejtsük el: különbözőek vagyunk akkor is, ha úgy döntöttünk, összekötjük az életünket. A különbözőség pedig komoly vitákkal is járhat, de a lényeg, hogy kompromisszumok mentén menjünk előre – lehetőleg egy irányba. A kompromisszumokat azonban megelőzi, ha elmondjuk a saját véleményünket, amely nem minden esetben egyezik a párunkéval. Ez pedig vitás helyzeteket generálhat, de egy vita nem jelenti a kapcsolat végét, sőt! A vitás helyzetekben gyakorolhatjuk az együttműködést, a humort, a szeretet kifejezését is. Egy jó kapcsolat nem vitamentes, de a vitás helyzetekből olyan kompromisszumok kerekednek ki, amelyek egyik felet sem sértik, amikkel mindketten jól járunk, amelyek előreviszik a párkapcsolatot.
2. Maradjunk realisták
Természetesen ábrándozni és álmodozni szabad, de a szerelemmel, párkapcsolattal szembeni elvárásainkat azért érdemes felülvizsgálni. Minél konkrétabbak és a földtől elrugaszkodottabbak az elvásáraink, annál nehezebb lesz olyan párt találni, aki ezeket képes (vagy egyáltalán szeretné) teljesíteni. A párunk nem azért van, hogy a vágyainkat teljesítse, az életünk nem egy hollywoodi történet. A párkapcsolat folyamatos kompromisszumokról, egyezkedésekről, tárgyalásokról szól a közös jó érdekében. Mindkét fél részéről.
3. Ne hasonlítsuk össze magunkat másokkal
A legjobb barátunk boldogabb? A szomszédnak nagyobb háza és jobb autója van? A kolláganőnk sokkal többet nyaral kettesben a párjával? A legjobb, ha nem a szomszéd kertjének zöldjét csodáljuk, hanem a miénk füvesítésén kezdünk dolgozni. Lehet ugyanis, hogy valaki bennünket tart példaképnek, és előfordul, hogy a barátunk csak látszólag boldog. Mindig csak az adott pár tudja, milyen is a kapcsolatuk valójában. Ha mások helyett magunkkal foglalkozunk többet, akkor annak meg is lesz az eredménye. Minden párkapcsolat két ember sajátja – a saját szabályaikkal, ütemükkel, fejlődésükkel.
Forrás: ridikul.hu